Sprzątanie po remoncie – jak to zrobić dobrze?

Remont to czas intensywnych zmian, jednak po zakończeniu wszystkich prac nadchodzi niezwykle trudny moment, a więc sprzątanie. W jaki sposób zrobić to dobrze, aby efekt końcowy spełniał oczekiwania i zachwycał czystością? A może najlepiej zdecydować się na usługi sprzątające renomowanej firmy?

Plan działania i dokładny harmonogram

Zanim rozpoczniesz sprzątanie, stwórz plan działania. Określ, które pomieszczenia wymagają największej uwagi, a także jakie narzędzia i środki czystości będą niezbędne. Przygotuj worki na śmieci, odkurzacz, mopy, środki do mycia podłóg, okien i powierzchni. W trakcie remontu w powietrzu unoszą się różnego rodzaju pyły i substancje chemiczne. Skorzystaj z oczyszczacza powietrza, aby zminimalizować ryzyko alergii i poprawić jakość otaczającego cię powietrza. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy sprzątasz samodzielnie i zajmie ci to sporo czasu. 

Sprzątanie na wysoki połysk 

Wysokie obszary, takie jak sufity i górne partie ścian, często są pomijane. Skorzystaj z teleskopowych mopsów i szczotek, aby dokładnie oczyścić te obszary. Upewnij się, że usunięte zostają wszelkie plamy i zaciekłe zabrudzenia. Dobrze pamiętać o tym, że okna są wizytówką każdego pomieszczenia. Starannie umyte szyby sprawią, że cała przestrzeń będzie wydawać się jaśniejsza i bardziej przestronna. Skorzystaj z odpowiednich środków do czyszczenia szkła, a także nie zapomnij o obrzeżach i klamkach. Podłogi są często obszarem, który wymaga szczególnej uwagi. W zależności od rodzaju podłogi zastosuj odpowiednią metodę czyszczenia – odkurzacz, mopa, czy specjalistyczne środki do mycia. Zwróć uwagę na fugi i detale, aby cała powierzchnia prezentowała się nieskazitelnie.

Fachowa pomoc

Jeśli sprzątanie po remoncie wydaje się zbyt wymagające, warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Firmy oferujące usługi sprzątające po remontach posiadają doświadczenie i specjalistyczny sprzęt, co przekłada się na najwyższą jakość świadczonych usług. Firma sprzątająca posiada nie tylko doskonały sprzęt, ale także kadrę, która ma odpowiednie kompetencje do tego typu zadań. Warto zwrócić uwagę na usługi sprzątania, oferowane przez firmę Extra Cleaning. Przedsiębiorstwo oferuje między innymi sprzątanie po remoncie, a więc wysokiej jakości usługę, w której skład wchodzą różnego rodzaju możliwości. W skład takiej usługi wchodzi nie tylko mycie okien, podłóg i ścian, ale również dodatkowe czynności jak czyszczenie szafek kuchennych, mycie rolet i żaluzji, a także chemiczne pranie tapicerek. 

Po zakończeniu sprzątania warto dokładnie sprawdzić każde pomieszczenie pod kątem ewentualnych zaniedbań. Upewnij się, że żadne miejsce nie zostało pominięte, a wszelkie ślady remontu zostały dokładnie usunięte. W ten sposób można sprawdzić jakość wykonania usługi przez firmę sprzątającą, a także zwrócić uwagę na ewentualne niedociągnięcia. Zwykle jednak doświadczenie i umiejętności pracowników pozwalają na dokładne i sumienne sprzątanie wnętrz.